Vítězství SK Olbramovice v OP Benešov 2018/2019

23.06.2019

Vážení přátelé SK Olbramovice, před pár dny skončila sezona 2018/2019 a všichni hráči si užívají zaslouženého volna. Přichází tedy čas pro krátké ohlédnutí za událostmi poslední sezony a zejména posledních dní. 

Začneme ne zcela zvesela. 12. 6. 2019 se na našem hřišti uskutečnilo 2. finále poháru OFS mezi domácím SK a hostujícími Postupicemi. Naši během cesty do finále deklasovali Popovice a Kamberk, bez boje přešli přes Pyšely, hladce porazili Kondrac B a v semifinále si ve dvou zápasech poradili s houževnatým Meznem. Náš soupeř do finále proklouzl po semifinálovém dramatu s Dolními Kralovicemi, když rozhodoval vyšší počet branek na hřišti soupeře.
Finále bylo rozehráno o týden dříve zápasem v Postupicích, které naši hráči nešťastně ztratili v nastaveném čase. Domácí odveta se nesla v duchu dobývání postupické branky. Úvodní nápor však hosté přečkali a krátce před poločasem po standardní situaci udeřili. Tlak Olbramovic ve druhé půli přinesl však pouze proměněnou penaltu T. Horčičky a v následné hře o všechno rozhodli Postupice z brejku o svém definitivním vítězství. Nezbývalo tedy než sportovně pogratulovat soupeři a soustředit se na poslední kolo sezony v Jankově...

Do toho totiž SK Olbramovice A vstupoval na prvním místě a s velkou šancí na výhru v celé soutěži. Do té naši na podzim vstupovali jako druhý tým minulé sezony (za suverénním Neveklovem) a jako jeden z favoritů na nejvyšší příčky. Start do sezony tomu odpovídal. Z prvních 4 zápasů uhráli naši borci plných 12 bodů, předváděli atraktivní a útočný fotbal a soutěž po zásluze vedli. Po těsné prohře v 5. kole v Mezně se naši rehabilitovali cennou výhrou v derby s V. Janovicemi, urvali vítězství v Přestavlkách a s velkým štěstím doma porazili kvalitní Křivsoudov. Konec podzimní části však olbramovické áčko nezastihl v nejlepší formě. Zejména díky početné marodce (většinou klíčových hráčů na důležitých postech) a disciplinárním trestům přišlo několik nevýrazných či špatných výkonů. Povinnou výhru v Čerčanech ještě naši uhráli, pak však přišla jednoznačná porážka (1:5) v domácím utkání s Maršovicemi, která se ukázala jako nejtěžší v sezoně. Následovala další porážka v Týnci n. Sázavou a v posledních minutách zachráněná remíza v Chotýšanech. Na závěr podzimu se však naši přeci jen zvedli a jednoznačně zvítězili v zápase s Jankovem.
Jaro se pak neslo ve znamení velké jízdy. První čtyři kola opět 100% a opět ztráta s Meznem (0:0 doma, Mezno se tak stalo jediným týmem, který naše Áčko nedokázalo porazit). Následovala remíza v ostře sledovaném derby ve V. Janovicích, které již tehdy měli reálné záchranářské starosti, ubojovaná výhra s Přestavlkami a neuvěřitelná a šťastná remíza v bláznivém zápase v Křivsoudově. Zbytek sezony už pak naši neztratili ani bod. Uštědřili debakl Čerčanům a Maršovicím a v nádherném zápase zdolali Týnec n. Sázavou jednoznačně 7:4 a vyšvihli se tak 2 kola před koncem na 1. místo v OP o dva body právě před Týnec. V dalším zápase, který už mohl rozhodnout o celkovém prvenství naši diváky dlouho napínali, aby nakonec vše zvládli po výhře 5:3. Týnec však reagoval těsným vítězstvím s Jankovem a o všem tak muselo rozhodnout až poslední kolo. To naši zvládli ve velkém stylu. Po jasné výhře v Jankově 0:6 mohli propuknout oslavy postupu do I. B třídy, které byly v Olbramovicích naposledy k vidění před 14 lety (k vidění zde). Jako perličku přidáváme fotografie jmen hráčů ze zápisů o utkání obou postupových zápasů (bystrý čtenář najde 2 stejná jména na obou fotografiích).

2005
2005
2019
2019

Naši hráči tedy nakonec odmítli jakékoliv spekulace, umlčely všechny kritiky a po dramatickém závěru dokázali vyhrát OP Benešov 2018/2019 a vychutnat si následující pohled na konečnou tabulku

Ten prozrazuje, že naši nevyhráli žádnou náhodou a postup si opravdu zasloužili. Nakonec 5-ti bodový náskok (po Týneckém kolapsu v posledním kole v marné honbě za vítězstvím v D. Kralovicích) na druhého a 9-ti bodový náskok na třetího, suverénně nejlepší útok, přes 100 nastřílených gólů a těsně druhá nejlepší obrana soutěže. Dařilo se i našim individualitám. Tabulku střelců (viz níže) ovládli naši útočníci T. Horčička (31 branek) s D. Prégrem (26 branek). Mezi deset nejlepších střelců se vešel ještě M. Písařík. Jeho gólový účet činil, na záložníka velmi slušných, 16 branek

Za zmínku stojí i situace na opačném pólu tabulky. Ta byla rovněž nesmírně zajímavá a zamotaná. Poslední kolo nakonec rozhodlo, že už předem jasné Čerčany a Pravonín doprovodí na cestě do III. třídy náš rival z V. Janovic. 

Naopak naše kroky pro příští sezonu povedou výše, do krajské I. B třídy. Na to jak si v ní náš tým povede si budeme ještě muset pár týdnů počkat. Letní příprava začíná 12. 7. Jako hlavní trenér do ní naskočí Miroslav Kaprálek, kterému by měli pomáhat Martin Čipera jako asistent a staronový vedoucí mužstva Petr Bešťák. Tato situace nastala po dobrovolném odchodu trenéra Jardy Růzhy k olbramovickým žákům. Jardovi patří za jeho práci a obětavost velký dík, vždyť po postupu ze III. třídy dovedl áčko i k postupu z OP do kraje. Přejme mu tedy, aby jeho další práce u naší mládeže bude minimálně stejně úspěšná a plodná jako u áčka a o budoucnost našeho klubu tedy bude dobře postaráno.

Na závěr se loučíme fotografiemi z posledního zápasu v Jankově. 

Použité fotografie:
M. Mikula
J. Mikula
T. Oppltová