Soběhrdy A - Olbramovice A

23.04.2018

Naši šli brzy do vedení, když se pěkným "angličanem" z dálky prosadil Míra Štěpánek již ve 2. minutě. Hosté však vzápětí odpověděli penaltou, kterou úspěšně proměnil sám faulovaný Bartík. Našim se pak příliš nedařilo, na nerovném a hrbolatém terénu kombinace po zemi příliš nepřicházela v úvahu a dlouhé nákopy končily buď na hlavách domácích obránců, či v zámezí. Vůbec nám pak nevyšel konec poločasu. Bartík nejprve po úniku trefil tyč a následný roh zakroutil přímo do branky Prikner. Jen o dvě minuty později se po naší nedůraznosti prosadil střelou k tyči Bartík. Naši stihli v poslední minutě prvního poločasu alespoň snížit, když se po centru zprava, který domácí obrana nedůsledně odvrátila prosadil hlavou Písařík. 

Po většinu druhé půle jsme byli lepší a přimáčkli soupeře na jeho polovinu. Ten spoléhal jen na brejky, které však často kvůli vlastní nepřesnosti nebyl schopný dotáhnout do konce. I přes územní převahu a optický tlak však naši zahrozili pouze střelou Marka Hrstky nad z dobré pozice. Největší šance přišli ke konci zápasu. Petr Vyskočil trefil po propadnutém nákopu z úrovně penalty jen břevno a tečovanou střelu Martina Váchy vyrazil domácí brankář. 

Soběhrdy tak poprvé na jaře braly tři body, naši naopak potřetí v řadě prohráli. Šanci zvrátit tuto nepříjemnou sérii budou mít v sobotu v domácím zápase proti Chotýšanům. Nebude je však jistě čekat nic lehkého...