Hřiště slaví 20. let

05.08.2023

Dne 3. srpna 2023 oslavilo naše hřiště 20. let od otevření našeho nového hřiště. Pojďte si s námi připomenout, jak to na našem hřišti vypadalo dřív, a také co se za těch posledních 20 let v našem areálu změnilo. A že toho je opravdu hodně, to máte možnost zhodnotit sami :)

Starého hřiště, období končící listopadem 2001, kdy byl odehrán poslední zápas na starém hřišti. Jedná se vesměs o fotky jednotlivých týmů, na jejichž pozadí je staré hřiště vidět. Starých historických fotografií zaměřených pouze na hřiště máme pomálu, takže alespoň takto. Za zmínku rozhodně stojí fotka úplně prvního našeho hřiště, umístěného pod starou silnící na Benešov, v prostoru za dnešními Maceškovými. 

Velká přestavba našeho hřiště, která se odehrála mezi listopadem 2001 a 3.srpnem 2003, kdy tedy proběhlo slavnostní otevření nového hřiště. Fotek už je k mání o něco víc, přeci jen už existoval digitální foťák, takže fotogalerie už je opravdu výstižná. 

Nové hřiště v období mezi roky 2004 – 2012. V roce 2004 se začalo budovat tréninkové hřiště – otevřeno bylo v roce 2006. Další velká akce začala na podzim roku 2008, kdy jsme získali dotaci na nové zastřešení kabin a na dětské hřiště. S výměnou střešní krytiny došlo i k zastřešení celého prostoru tribuny a nového, krytého posezení. Tato akce vyvrcholila v červnu 2009, kdy jsme zastřešení pokřtili mega akcí – zápasem s Amforou, na který přišlo i přes deštivé počasí (ale máme přece krytou tribunu ) přes 600 diváků. Na jaře 2012 přišla další dotační akce – výstavba nového víceúčelového hřiště se šatnou a sociálním zázemím. 

Naše hřiště v období 2013 až po současnost. V roce 2016 se nám podařilo vybudovat automatické zavlažování, a to na obou našich hřištích. Kromě dalších drobných úprav areálu ale hlavní změna přišla v roce 2020, kdy nám vyšla další dotace a mohla začít velká přestavba kabin. Jak vidíte, událo se toho v našem areálu až až, a doufejme, že ještě nekončíme. Například ještě letos máme v plánu vybudovat umělé osvětlení na celém tréninkovém hřišti. Zároveň dovolte, abychom poděkovali Obci Olbramovice, bez jejíž podpory by se nám toto vše vybudovat zdaleka nepodařilo.