SK Olbramovice A - Postupice A

09.04.2018

Do utkání vstoupili výrazně lépe domácí, kteří šli do vedení ve 3. minutě, když Písaříkův centr z pravé strany prodloužil do sítě Vyskočil. Olbramovice byly i nadále aktivnější, ale Štěpánek v dobrých příležitostech mířil jen vedle a do brankáře a Košař během 4 minut trefil dvakrát krásnými ranami jen tyč. Hosté o sobě dali poprvé vědět v 15. minutě, ale Slovákův únik zneškodnil Fillip. Domácí pak výrazně polevili a Postupice zápas otočily. Nejprve po výkopu Kladivy propadl míč středem domácí obrany a Mareš ho uklidil do sítě, aby se o minutu později na levé straně uvolnil Fürbacher a prostřelil Fillipa. Tyto situace domácími viditelně otřásly, přesto mohli ještě do poločasu srovnat, ale Štěpánek ve velké šanci mířil mimo.

Druhá půle zpočátku příliš atraktivity nenabídla. Hosté hráli jednoduše a přímočaře nakopávali balony dopředu a domácím se postupný útok většinou nedařil. Změnit to mohl Horčička v 65. minutě po pěkné přihrávce Brdka, ale opět mířil jen mimo. V 76. minutě se Olbramovice přeci jen dočkaly, když penaltu po faulu na Šímu proměnil Košař. Z vyrovnání se ale dlouho neradovaly, když o pět minut později po standardní situaci přišel vrácený centr do pokutového území, kde se nejlépe zorientoval Šetek a vrátil hostům vedení. Už v nastaveném čase pak ještě oba týmy přidali po jednom gólu. Nejprve přišla penalta i na druhé straně, kterou bezpečně proměnil postupický Šetek; domácí pak už jen korigovali na 3:4 brankou Horčičky po rohu. V zápase tak nakonec zvítězili od 20. minuty o něco lepší a efektivnější Postupice, domácí jako už po několikáté doplatili zejména na nepřesnou koncovku.