SK Olbramovice 2021

02.01.2022

Rok 2021 nebyl pro SK Olbramovice vůbec jednoduchý. Díky covidové pandemii byly jarní zápasy všech krajských a okresních soutěží zrušeny a vzhledem k tomu, že se ve většině případů nedohrály ani předešlé podzimní části, byl celý ročník 2020/2021 anulován (stejně jako ročník předešlý). To ovšem neznamená, že by se během jara nic nedělo - právě během něj byla dokončena a zkolaudována přestavba kabin. Možná by se hodilo více slovo výstavba, neboť ze starých kabin zůstalo prakticky jen obvodové zdivo a na některých místech skutečně nezůstal kámen na kameni. Byly vybudovány celkem 4 kabiny, sklady, prádelna, kancelář, sociální zařízení a zbrusu nová klubovna. Rekonstrukce začala v srpnu 2020 v podstatě šibeničním termínu v obecné nejistotě související s covidem a vyplácením dotací, nicméně nakonec vše (i přes některé porodní bolesti) dobře dopadlo a náš klub se tak může pyšnit opravdu výstavním areálem, který široko daleko nemá konkurenci. Na tomto místě se sluší velmi poděkovat obci Olbramovice, která stavbu podporovala a především dofinancovala, a bez jejíhož přispění by o žádné rekonstrukci nemohla vůbec být řeč. Kabiny byly slavnostně otevřeny během již tradičního Memoriálu Jaroslava Chudlářského 7.8.2021, který náš klub po 2 letech opět ovládl.

Největší akce léta se však odehrál o týden později, kdy proti naší staré gardě odehrál charitativní zápas tým osobností Real Top Praha. Po hřišti se proháněli např. Jaromír Bosák, Michal Hamršmíd, Robert Záruba, David Novotný nebo Jan Podroužek. Celý zápas s podtitulem "Hvězdy hrají pro Marušku" se nesl v duchu sbírky pro Marušku Buriánkovou ze Zahradnic, která se zotavuje po těžkém úrazu. Veškerý výtěžek ze zápasu, společně s dary od sponzorů (Adams Family Gym, Libor Pospíšil - Zemní a výkopové práce, Pastingroup, EKO MB s.r.o., Madex Trading, Jana Bešťáková - Bepor) nakonec činil rovných 100 000 Kč, které byly věnovány právě Marušce. Tímto bych ještě jednou rád poděkoval týmu Real Top Praha za to, že nás poctil svou návštěvou a jeho hráčům za pěkný zážitek a ochotu, se kterou bavili lidi, sponzorům, organizátorům, fotografům, divákům; zkrátka všem, kteří tu srpnovou sobotu na hřišti v Olbramovicích byli, protože už jen svou účastí podpořili dobrou věc a ukázali, že mají srdce na správném místě.

Co se týče sportovních úspěchů už věci tak růžové nebyly. Áčko už potřetí vstupovalo do krajské I.B třídy a doufalo, že okolnosti umožní konečně celou sezonu dohrát. Po slibném začátku (9 bodů v 5 zápasech) však přišlo výrazné zhoršení a v nadcházejících zápasech se střídali solidní výkony (byť bez bodového zisku) s výkony špatnými až hroznými. Ve zbytku sezony se našim podařil uhrát už pouze 1 bod za domácí remízu s Kondrací a průběžně jim patří 11. místo ze 14 účastníků. To, bodový zisk a vývoj vyšších soutěží příliš optimismu k záchraně v krajské soutěži nenabízí, nic však rozhodně není ztraceno.

Závěrem k této části mi jakožto členovi kádru Áčka dovolte krátký komentář k hlasům několika "vševědů", kteří si myslí, že znají všechno a ve skutečnosti jsou absolutně mimo realitu - zmíněné a objektivně špatné postavení v tabulce i některé výkony, rozhodně nejsou výsledkem činnosti výkonného výboru SK Olbramovice. Naopak, výbor vytváří pro naši činnost a výkony maximální možné podmínky a servis a ve všem nás, hráče, podporuje. Do naší činnosti zasahuje minimálně, nikoho v klubu nedrží násilím, k našim požadavkům a připomínkám je otevřený a jde mu jen o všech našich družstev. Umístění v tabulce je pouze vizitkou hráčů a je dané úzkým kádrem, smůlou ale bohužel i přístupem a výkony některých z nás. Na hřišti za nás zápasy nikdo, ani výbor, nevybojuje. A my na jaře bojovat budeme.

Ale SK Olbramovice není (a ani by neměl být) jen o áčku. Nemělo by se zapomínat, že i v době po první části covidové pandemie se nám stále daří přihlásit Béčko do pralesní ligy. Ano, tahle soutěž není o každotýdenních velkých výkonech, ale je tu pro všechny, kteří mají fotbal rádi a chtějí se jím bavit.

A už vůbec by se nesmí zapomínat, že i v této nelehké době (covid, nedostatek dětí atd.) v našem klubu působí 4 (!) mládežnická mužstva - starší a mladší žáci, starší přípravka a minipřípravka. SK je rovněž jediným mimoškolním spolkem, kde olbramovická mládež může trávit volný čas. Žádné ze zmíněných družstev si rozhodně nevede špatně, což dává

velký příslib do budoucna. Je to vidět i na složení členů SK - ze 188 je jich 81 mladších 18 let.

12.11.2021 proběhla volební valná hromada SK Olbramovice, na které byl zvolen výkonný výbor ve složení Karel Vyskočil, Zdeněk Brdek, Václav Vácha, Libor Brejla, Miroslav Mikula, Michal Vyskočil a Marian Král (víceméně staronové složení, pouze Pavla Šímu nahradil Marian Král).

Závěrem mi dovolte poděkovat výboru za jeho dosavadní činnost. Osobně si myslím, že klub funguje, a i přes několik drobných výhrad je práce výboru příkladná a klub se stále posouvá a rozvíjí. A to dobře. Vždyť jak zaznělo ve filmové klasice Kožené slunce: "Kde nehrajou fotbal, tam chcíp pes!" A v Olbramovicích se ještě hodně dlouho hrát nepřestane...