Přestavlky - Olbramovice A 1:4

07.10.2018

První pozici v OP naše áčko hájilo tento víkend na hřišti bojovných a nevyzpytatelných Přestavlk, kterým se zatím v této sezoně příliš bodově nedaří. Naši však museli improvizovat v sestavě, chyběli zranění Vyskočil, Košař, Horčička a Kramný a tak bylo dopředu jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Domácí také zpočátku byli lepší, trefili břevno a tyč, další šance pak musel krýt D. Malík. Naši hru vyrovnali kolem 20. minuty a postupně se lepšili, ale dva samostatné úniky Písaříka zneškodnil domácí brankář a střelu Prégra do odkryté branky vykopl na brankové čáře obránce. Jediná branka prvního poločasu tak padla po situaci, když našeho M. Štěpánka v rohu vápna nešikovně podrazil domácí obránce, následovala jasná penalta, kterou s přehledem proměnil Karda.

Druhý poločas začal lépe pro Olbramovice, když se po centru Váchy trefil Štěpánek. Soupeř si pak však dokázal vytvořit územní převahu, naši příliš lehko ztráceli míče, ve středu hřiště nebyli tak důrazní a tak spoléhali především na brejky. Vzadu však hráli obětavě, spoustu střel domácích zblokovali, a když už některá prošla, byl vždy připraven Malík. Jediná branka domácích padla po jejich tlaku, kdy naše rozhozená obrana nechala chvíli volného Kondáše, který se prosadil po centru ze strany. Utkání bylo nadále spíše bojovné, definitivní klid do našich řad přinesla situace z 81. minuty, kdy Malíkův nákop prodloužený Šachem stíhal Hrstka tak neúnavně, až ho domácí brankář nastřelil a od zadní části našeho hráče se míč odrazil až do branky. Definitivní tečku za utkáním udělal Písařík, který úspěšně zakončil náš brejk.

Olbramovice tak vcelku dobře zvládli další bojovné utkání a díky prohře Týnce v Křivsoudově se osamostatnili na první příčce OP, kterou budou za týden hájit právě proti druhému Křivsoudovu.