Pravonín - Olbramovice A 0:6

17.04.2019

Zápas 17. kola OP v Pravoníně přinesl značnou úrodu gólů. Bohužel pro domácí, sklizeň směřovala pouze do jejich branky. Začátek utkání byl oboustranně svižný a obě mužstva se dostala ke slibným střeleckým příležitostem, které volaly po gólu. Největší měl v 30 min. Vlasák, kterého vysunul přesným obloučkem za obranu Červeňák. Zcela osamocený domácí zkušený střelec poslal míč z hranice pokutového území vedle pravé tyče. To byl zřejmě jeden z důležitých momentů, který rozhodl o dalším vývoji utkání. Ve 36. min. zaváhala domácí levá strana obrany a Písařík využil nabídnuté příležitosti ke skórování - 0:1. Domácí snaha o vyrovnání ještě do poločasu vedla opět k několika šancím, ale bez výsledku. Hosté školili v produktivitě a Písařík potrestal další zmatky v domácí defenzívě, když zakončoval ve 42. min. do prázdné branky - 0:2. Poslední úder domácím přišel v poslední minutě prvního poločasu, kdy se prosadil Vyskočil a zvýšil už na 0:3 pro hosty.

Druhý poločas měli domácí velkou snahu zkorigovat výsledek a všechno vrhli do útoku. Hra na tři obránce však byla vodou na mlýn hostujícím hráčům. Ti se výborně pohybovali a využili každé příležitosti k rychlým protiútokům do pootevřené obrany. Domácí marně bušili do jejich kompaktní obrany a když se jim podařilo zakončit, brána pro ně byla zakletá. To hosté dokonale předváděli jak se má zakončovat. Po bleskových akcích a rychlých narážečkách se dostali do dalších příležitostí a nemilosrdně gólově trestali. V 58.min zvýšil na 0:4 Prégr a stejný hráč o 8 min. později pátým gólem definitivně zlomil domácí marné snažení. Razítko na domácí nejvyšší prohru v novodobé historii klubu dal šestým gólem Hrstka v samém závěru utkání. Výsledek pro Pravonín velmi krutý, ale výborný soupeř potvrdil svoje vysoké herní kvality a hlavně produktivitu při zakončování.