Olbramovice A - Vrchotovy Janovice 3:2

30.09.2018

V ostře sledovaném derby zpočátku tahali za výrazně kratší konec hosté, domácí mohli jít do vedení již ve 2. minutě, ale Horčičkův samostatný únik skvěle chytil Vávra. Skóre se tak měnilo až o minutu později, když Horčička z rohu vápna přihrál pod sebe Prégrovi, který prostřelil hostujícího brankáře. Aktivní Horčička pak o sobě dal ještě vědět nepříjemnou ránou z trestného kopu, kterou však opět vyrazil Vávra. V 16. minutě byl opět Horčička faulován ve vápně a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Košař. Do té doby jasně lepší Olbramovice si situaci zkomplikovaly ve 22. minutě, když se po zbytečné ztrátě dostal do úniku Novotný a přesnou střelou k tyči snížil na 2:1. Hosté se tak lacino dostali zpět do zápasu a hra se pomalu vyrovnávala. Ve 38. minutě byl však ve vápně znovu faulován Horčička a Košař si i podruhé věděl rady se střelou ze značky pokutového kopu. Dvougólové vedení však domácí nedokázali udržet a chvíli před poločasem se trochu lacino po standardní situaci prosadil hlavou opět Novotný.

Krátce po změně stran měl velkou šanci Hrstka, ale sám před brankářem nedokázal dostatečně přesně a důrazně vystřelit a branku nepřinesl ani následný závar. Hra se pak začala přiostřovat a druhý poločas moc fotbalové krásy nenabídl. Oba týmy přesto měly zajímavé příležitosti. Hostující Novotný nejdříve nebezpečně střílel po přihrávce ze strany pouze do boční sítě a o chvíli později v dobré pozici po centru Němce přestřelil domácí branku. Olbramovice měly dvě obrovské šance po únicích Hrstky, ale ten v obou případech sám před brankou minul. V závěru se neujala ani střela Písaříka mimo a na druhé straně Malík vyrazil Sochůrkovu nepříjemnou střelu k tyči.

Olbramovice tak v derby již popáté v řadě zvítězily, po svém návratu do OP se svým rivalem ještě neztratily ani bod a dál se drží na prvním místě v tabulce.