Olbramovice A - Týnec nad Sázavou 7:4

02.06.2019

Šlágr kola a přímý souboj o 1. místo v tabulce OP se odehrál za krásného počasí před početnou diváckou kulisou. Té napomohla i charitativní akce pro Marušku Buriánkovou, během které se vybralo na dobrou věc krásných 60 170 Kč.

V zápase pak začali lépe hosté, kteří mohli již po pár sekundách hry potrestat špatnou domácí rozehrávku, ale Stejskal v obrovské šanci minul branku. V 10. minutě se ale již po rychlém protiútoku, úniku a přesném zakončení Nikrmajera skóre měnilo. Domácí se ze špatného začátku začali probírat zhruba po čtvrthodině hry, kdy nejprve Koukol skvěle vyrazil hlavičku Prégra a po následném rohu a skrumáži zabránila Šípkovi ve skórování jen hradba obránců na brankové čáře. Ve 24. minutě mohl vyrovnat Písařík, ale ve stoprocentní šanci po přihrávce zprava trestuhodně minul prázdnou branku. Olbramovice postupně přidávaly a pomalu začínaly přebírat otěže utkání do svých rukou. Ve 31. minutě se konečně dočkaly, když centr Prégra uklidil hlavou do sítě Horčička. O chvíli později se po podobné akci a centru Rosola znovu hlavou prosadil olbramovický kanonýr podruhé.

Vedení domácí uklidnilo a do druhého poločasu vstoupili lépe. První velkou šanci však měli hosté, ale Malík hlavičku po centru skvěle zlikvidoval. Pak už se ke slovu dostaly znovu Olbramovice. V 54. minutě se po krásném úniku Kramného a zpětné přihrávce Horčičky prosadil Prégr. O chvíli později předvedli na pravé straně domácích, se kterou si hosté stále více nevěděli rady, další krásnou akci Kramný s Rosolem, na jejímž konci byl pohotový Horčička, který tak dovršil hattrick. V 65. minutě sice po nedůrazu v domácí obraně snížil Skalický, ale domácí drama rychle odmítli, když se vzápětí do další kombinační akci a přihrávce Horčičky prosadil Písařík - 5:2. Hostům se sice ještě jednou povedlo vykřesat naději po brance Kopty, ale Olbramovice znovu rychle kontrovaly, tentokrát akcí zleva, na jejímž konci byl opět nenasytný Horčička, který si ke dvěma asistencím připsal ještě čtvrtý zásah. Tečku za utkáním udělal krásný gól Písaříka z trestného kopu a branka Povolného na druhé straně v nastaveném čase.

V nádherném ofenzivním utkání vysoké úrovně tak nakonec zcela po zásluze zvítězily domácí Olbramovice, které se tak opět posunuly na 1. místo v OP.