Olbramovice A - Pravonín 6:2

16.09.2018

Do zápasu vstoupili lépe domácí, už ve 3. minutě Doškář s obtížemi nadvakrát vyrážel Kramného tvrdou střelu a v 8. minutě po skrumáži vykopávala Rosolovu dorážku hostující obrana až z brankové čáry. Hosté odpověděli šancí Brzka, kterou však včasným výběhem zmařil D. Malík. Skóre se tak měnilo až ve 21. minutě, když J. Košař chytře rozehrál přímý kop na zcela neobsazeného Vyskočila, který bezpečně prostřelil hostujícího brankáře. O chvíli později domácí své vedení navýšili, na centr Kramného z pravé strany nejvýše vyskočil Horčička a hlavou překonal Doškáře podruhé. Poté se začali více do hry dostávat i hosté a ve 33. minutě po nedůrazu domácí obrany dorážel do prázdné branky Červeňák.

Olbramovice vstoupili lépe i do druhého poločasu a v 52. minutě po sérii hlaviček zvýšil na 3:1 Prégr. O chvíli později se však domácím situace výrazně zkomplikovala, když se po jejich zbytečně komplikované rozehrávce dostal k úniku Vlasák, kterého zastavil na hranici vápna stoper J. Košař jen za cenu faulu, byl vyloučen a následný přímý kop přesnou střelou o tyč proměnil Babický. Domácím pak chvíli trvalo než zkonsolidovali zadní řady a Pravonín je přehrával. Největší šanci na vyrovnání však spálil Sibal, když po Vlasákově přistrčení z hranice penalty minul odkrytou branku. Domácí tak hostující tlak přečkali a následně i v deseti vcelku vyrovnali hru. Uklidnění jim přinesla akce ze 79. minuty, když se na pravé straně uvolnil Přibyslavský a pěkným centrem našel na zadní tyči Písaříka, který hlavou zvýšil na 4:2. Hosté pak vrhli vše do útoku, což dávalo šanci domácím k rychlým brejkům. Jeden z nich po Písaříkově individuální akci na levé straně zakončil přesnou střelou bodlem Prégr. Na tenisových 6:2, pro hosty trochu krutých, upravil chvilku před koncem Horčička, když opět hlavou přesně k tyči usměrnil Písaříkův nákop z poloviny hřiště.

Olbramovice tak nakonec vybojovali další vítězství, které znamenalo jejich posun na první místo v tabulce okresního přeboru.