Olbramovice A - Nespeky B 2:3

10.06.2018

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří nejprve zahrozili hlavičkou po rohu a vzápětí po individuální akci R. Vojkůvky, který se uvolnil a trefil tyč. Domácí se však rychle vzpamatovali a odpověděli střelou Vyskočila těsně vedle. V 10. minutě Karda pěkně vysunul Vyskočila, který trefil tyč, od které se ale míč odrazil ke Košařovi, který jej dorazil do prázdné branky a otevřel skóre. Hosté vyrovnali za 10 minut, když Vojkůvkův centr z přímého kopu s přispěním břevna k překvapení všech skončil za Fillipovými zády. Hosty vyrovnání nabudilo a za chvíli šli sami na branku, ale tentokrát Fillip zasáhl dobře a střelu vyrazil. Skóre se tak měnilo až ve 34. minutě, kdy domácí obrana nechala po rohu trestuhodně neobsazeného Pohořelého, který hlavou zvýšil na 1:2.

Ve druhé půli byl míč častěji na polovině Nespek, domácí měli optickou převahu, ale jejich útoky postrádaly ve finální fázi lepší řešení, kreativitu a podporu. Jedinou velkou šanci měl Písařík, když se po centru zleva dostal sám před brankáře, který ale jeho střelu vyrazil. Hosté spoléhali zejména na brejky, při jednom z nich v 66. minutě domácí obrana podcenila dlouhý nákop, míč se dostal ke Kuželkovi, který zvýšil už na 1:3. Olbramovice se zmohly jen na několik centrů do pokutového území, které však málokdy našli správného adresáta. A když už se po jednom z nich a následném závěru prosadil v 90. minutě Čekal a snížil na 2:3, bylo pro domácí už příliš pozdě. V zápase tak nakonec vcelku po zásluze vyhráli efektivnější hosté z Nespek.