Olbramovice A - Dolní Kralovice 5:2

24.03.2019

V prvním poločase bylo znát, že se jedná o první zápas po zimní přestávce. Hra byla vcelku vyrovnaná, na domácích byla zpočátku znát nervozita a jejich hra postrádala lehkost. Hosté spoléhali na jednoduchou hru a dobrý pohyb, kterým dokázali eliminovat útočné snažení domácích. Ti si i přesto dokázali vypracovat více zajímavých příležitostí. Nejprve Košař nedokázal usměrnit do odkryté branky přízemní centr Kramného. V 15. minutě předvedli Olbramovice rychlý brejk, který po Písaříkově přihrávce zakončil střelou k tyči Horčička. Hosté však odpověděli záhy, když si na přímý kop naskočil Holba a hlavou vyrovnal. Domácí pak o sobě ještě dali vědět dvěma nebezpečnými závary a dalekonosnou střelou Kramného těsně nad, hosté kontrovali střelou vedle z dobré pozice v podání Vošického.

Do druhého poločasu však domácí vtrhli jako uragán a po desetiminutové smršti zápas prakticky rozhodli. Výrazně zlepšili pohyb, své kombinace zrychlili a zpřesnili a utkání začali kontrolovat. Hosté si se zlepšenou hrou Olbramovic nevěděli rady, stále spoléhali jen na nakopávané míče a chybějící fotbalovost nahrazovali agresivitou, což vyústilo až ve zranění Mádla. Krátce po změně stran Vyskočilovu střelu po rozehraném přímém kopu dorazil do branky Písařík. V 53. minutě se ve skrumáži po rohovém kopu nejlépe zorientoval Horčička a zvýšil tak na 3:1. O chvíli později předvedli domácí krásnou rychlou kombinační akci, kterou střelou k tyči zakončil Košař. Jiskřičku naděje pro Kralovice ještě vykřesal v 59. minutě Hanousek přesnou ranou z přímého kopu, aby ji o 5 minut později uhasil Košař, který po rychlém autu a přihrávce Vyskočila nadvakrát prostřelil Doležala. Zápas už se pak v podstatě jen dohrával, hosté v samém závěru ještě zahrozili střelou Hanouska vedle a ránou s levé strany, která olízla tyč.

Po opatrném začátku tak po zlepšeném výkonu ve druhém poločasu po zásluze vyhráli fotbalovější Olbramovice.