Olbramovice A - Chotýšany 5:3

09.06.2019

Do zápasu vstoupily lépe Olbramovice a už po pár sekundách hry postupoval Prégr sám na branku hostí, ale zamířil vedle. V 11. minutě Vyskočil krásně vysunul Písaříka, který s přehledem otevřel skóre. Za dalších deset minut se po rychlém autu a přesné přihrávce Prégra prosadil Písařík podruhé. Za chvilku to mohlo být již o 3 góly, ale Hrstka po skrumáži ve vápně trefil pouze tyč. Další šance na domácí straně měl hlavičkující Vyskočil, ale jednou proti němu skvěle zasáhl Kumšta a dvakrát pak v dobrých pozicích zamířil vedle. Hosté, kteří doposud zahrozili jen po úniku Hanibala, se do zápasu dostali po půl hodině hry. Syslova střela zpoza vápna sice ještě skončila na břevně, ale o chvilku později se po špatné domácí rozehrávce prosadil Hoch. Domácí branka vykolejila, přestali hrát, což vyústilo v další nepřesný únik Hanibala. Olbramovice přesto ještě stihly zahrozit v závěru poločasu, ale i střela Prégra z 20 metrů trefila pouze břevno.

Než se však domácí ve druhé půli rozkoukali, bylo vyrovnáno, když si po hostujícím důrazu vstřelil pod tlakem nešťastný vlastní gól Rosol. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat a o minutu později se po přihrávce Písaříka ve skluzu prosadil Vyskočil. Domácí však pokračovali v nevýrazném výkonu a dovolili hostům opět srovnat, když se i proti početní přesile a s trochou štěstí prosadil Hoch. Spása pro domácí nakonec přišla v 67. minutě, kdy Kramného střelu dorazil do sítě Horčička. Tentýž hráč nakonec upravil na konečných 5:3 deset minut před koncem, když Kramný využil své rychlosti na pravé straně a předložil domácímu kanonýrovi přihrávku před prázdnou branku.

Ani 5 gólů však neměnilo nic na tom, že druhý poločas příliš fotbalové krásy nenabídl, domácí vítězství se rodilo ztěžka a jen se tak potvrdilo, že poslední kroky bývají nejtěžší. O konečném pořadí na prvních dvou místech tak nakonec rozhodne až poslední kolo.