Nespeky B - Olbramovice A 2:4

11.09.2018

V Nespekách se i vzhledem k očekávání odehrával pohledný a vcelku kombinační fotbal. Obě mužstva se vyznačují rychlostními typy, když především hostující kraje jezdily jak pilky po celý zápas. Navíc obě mužstva disponují kanonýry ve svých řadách, které po celý zápas jejich spoluhráči hledali a z nichž vítězně nakonec vyšel hostující sniper Horčička. Úvod utkání byl poměrně vyrovnaný a vše mohla změnit 15. minuta. Ve vápně hostí se skácel k zemi Vojkůvka, jenže určený exekutor kopl penaltu mizerně doprostřed a trefil chytajícího D. Malíka. Do vedení se tak dostali až hosté, když ve 25. minutě Horčička propálil gólmana - 0:1. V dalším průběhu první půle zůstala hra vyrovnaná a především šance hostů končili na rukavicích výborně chytajícího Vejvody, který i přes čtyřgólový příděl ještě v průběhu utkání několik branek pochytal.

V úvodu druhé půle se Nespekám podařilo přeci jen srovnat. V 50. minutě dostal Vojkůvka přihrávku za obranu a tentokrát se mu již podařilo obstřelit gólmana - 1:1. Jenže radost trvala jen dvě minuty. Ke slovu se dostal opět Horčička a opět se nemýlil - 1:2. V dalším průběhu byli opticky lepší hosté, nicméně zase přišlo vyrovnání, na které se domácí doslova nadřeli. V 72. minutě se po rohu a hlavičce odrazil míč od břevna na kopačku Tyrnera, který se již nemýlil - 2:2. Jak ale bylo v zápase zvykem, tak navýšení přišlo záhy.

Hosté v 75. zahrávali přímý kop za vápnem, na odražený balon od zdi nejrychleji reagoval Kramný a se štěstím procedil Vejvodu - 2:3. Tentokrát srovnání již nepřišlo, ale naopak se znovu radovali hosté. Těsně za vápnem si v 78. minutě míč navedl Písařík na střelu a trefil se přesně k tyči - 2:4. Nutno dodat, že hattrick tentokrát nebyl přán Horčičkovi, který se ranou z dálky opřel jen do tyče. A když na konci nedovolil v samostatném nájezdu snížení a zdramatizování Vojkůvkovi hostující gólman D. Malík, tak si všechny body odvezly Olbramovice.

pozn.: převzato z Benešovského deníku