Mezno - Olbramovice A 4:3

30.09.2018

Ofenzivní přestřelka se strhla v Mezně, mezi domácím týmem a lídrem OP z Olbramovic. Obě mužstva na nic nečekala a vrhla všechny své síly do útočení a předháněla se v tom, kdo vykoupe soupeřovu obranu lepší akcí.

První šance přišla až v 6. minutě, ovšem stála za to. Dlouhý centr do vápna hostů byl odvrácen jen k připravenému Švábovi, který z hranice vápna napálil skákající míč do šibenice a Mezno k překvapení všech vedlo - 1:0. Hosté notně zaskočení obdrženou brankou neskládali zbraně a rychlými kontry zatápěli domácí obraně.

Největší starosti dělal domácím hostující kanonýr Hořčička, toho ale ve velké šanci vychytal Čeněk, kdy si Hořčička na hranici vápna zpracoval míč a utaženou levačkou pak prověřil Čeňka, ten byl ale na místě a skóre tak zůstalo nezměněno. Domácí byli hostům vyrovnaným soupeřem a předváděli pěkný kombinační fotbal, kdy se po jedné akci prokličkoval do vápna hostů Pinc, ale Malíka z úhlu neprostřelil.

Pro hosty mohlo být ještě hůře. D. Helma unikl po pravé straně a přihrávkou pod sebe hledal svého parťáka z útoku Kubece, ten ale z první jen těsně minul Malíkovu svatyni. Ve 22. minutě udělali domácí zbytečný faul na levé straně hřiště. K míči se postavil Košař, který pěkným centrem hledal své spoluhráče na zadní tyči, ale nikoho nenašel. S tím ale nepočítal domácí gólman a tak míč v poklidu doputoval až za záda Čeňka - 1:1.

Domácím mohl vedení vrátit Mikolášik, ale jeho střelu mířící za záda Malíka vyhlavičkoval na brankové čáře hostující obránce. Hosté na nic nečekali a rychlou rozehrávkou se dostali do brejku, kdy postupovali dva na jednoho a situaci vyřešili ideálně. Hostující záložník svou přihrávkou sice prohnal Hořčičku, ten byl ale i přesto u míče dříve než vyběhnutý Čeněk a střelou pod jeho pokládajícím se tělem dokonal obrat pro svůj tým. V závěru poločasu mohl ještě vedení navýšit Šach, kdy na hranici vápna pálil zcela nebráněn, ale míč nedokázal nasměrovat do brány.

Přestože domácí první poločas nakonec prohráli, i tak cítili, že s lídrem tabulky mohou uspět. Proto na nic nečekali a na svého soupeře vlétli a ve 49. minutě již bylo srovnáno. D. Helma byl faulován a sám faulovaný se postavil k přímému kopu těsně za velkým vápnem soupeře. Domácí útočník nedal Malíkovi šanci a vymetl šibenici jeho branky - 2:2.

V další šanci se ocitl Pinc, kdy se skvěle prokličkoval do vápna hostů a perfektní rána na zadní tyč si přímo říkala o to, aby skončila gólem, jenže Malík i za cenu sebepoškození natáhl všechny svaly v těle takovým způsobem, že předvedl perfektní zákrok a míč dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Rohový kop rozehráli domácí nacvičeným signálem a Šváb zakroutil míč tak dokonale až skončil za Malíkovými zády - 3:2.

To ovšem nebyl konec přestřelky. Jak domácí obraně ubývaly síly, tak tím víc prostoru se otevíralo pro Hořčičku a jeho parťáky. Domácí několikrát podržel perfektními zákroky Čeněk, kdy především rána z dálky Košaře měla gólové parametry, ale domácí gólman byl pozorný.

Na druhé straně se do obrovských šancí dostali Mikolášik a D. Helma, kdy jim perfektní pozice připravil F. Helma a oba jmenovaní se ocitli úplně sami před Malíkem. Oba ale selhali v zakončení, kdy první přestřelil a druhého vychytal gólman. A tak na druhé straně mohl instinkt zabijáka potvrdit Hořčička, který si naskočil na centrovaný míč a zcela osamocen hlavičkoval. Nejprve ho vychytal Čeněk, ale míč neudržel a odrazil se zpět k Hořčičkovi a druhou hlavičkou už nedal Čeňkovi šanci - 3:3.

O pár chvil později mohl Hořčička dokonat hattrick, ale při sólu proti Čeňkovi netrefil míč přesně a domácí tak dále mohli pomýšlet na bodový zisk. Vypjaté utkání si pohrávalo s nervy všech hráčů, a tak logicky přicházely emoce, které musel krotit dobře pískající hlavní sudí a to i za cenu červených karet, které spravedlivě rozdělil po jedné pro každé mužstvo.

Závěr zápasu se tak odehrával v emocích, které ještě přiživila odpískaná penalta pro domácí, kdy se do vápna prokličkoval Šváb a zezadu ho povalil hostující obránce. Pro rozhodčího jednoduchá situace a ukázal na penaltový puntík. K penaltě se postavil Jiří Ploc a bez problémů proměnil - 4:3.

Hosté ještě v nastavení zatlačili domácí na jejich polovinu, ale po dlouhých centrech se k velké šanci nedostali a na druhé straně ani pumelice Jiřího Ploce neskončila v brance. Pohledné utkání s několika zvraty tak nakonec skončilo vítězně pro domácí.