Mezno A - Olbramovice A

21.05.2018

I další zápas odehrálo naše áčko v improvizované sestavě. Kromě Tomáše Horčičky, který je dlouhodobě v trestu přibyl v týdnu na marodku k Michalu Písaříkovi a Filipu Fillipovi kapitán Martin Šípek. S bolavým kotníkem, který mu nakonec nedovolil odehrát celý zápas, nastoupil Jirka Košař, po problémech s kolenem po měsíci nastoupil Martin Vácha. I vzhledem k tomu, že před áčkem hrál náš B-tým zápas v Přestavlkách, kterého se zúčastnili i někteří hráči, kteří posléze nastoupili za áčko, bylo jasné, že nás i vzhledem k soupeři nečeká nic jednoduchého..

První poločas se odehrál v celkem svižném tempu nahoru dolů, ke kterému přispívala rychlá a přímočará hra Mezna. Hrálo se poměrně vyrovnaně, největší šanci měli domácí, ale střelu z levé strany skvěle vyrazil Michal Malík, na druhé straně po propadnutém centru minul branku Petr Přibyslavský, nepříjemně střílel Marek Hrstka a Martinu Váchovi před brankou chyběl kousek, aby trefil pěknou přihrávku Petra Vyskočila.

Do druhé půle nastoupili lépe domácí. V naší hře přibylo špatných přihrávek a dalších technických nepřesností, vyplývajících často z nerozehranosti nebo tréninkového manka hráčů. Do vedení šlo Mezno v 56. minutě po rychlé akci a zakončení Helmy - 1:0. Našim se povedlo vyrovnat po hodině hry, když sraženou střelu Marka Hrstky z otočky dorazil do sítě Martin Vácha. Chvíli poté měl po pěkném úniku Hrstky šanci střídající Honza Brdek, ale z dobré pozice důraznou ranou vysoko přestřelil. To bylo z naší strany víceméně vše. Domácí si vzali vedení po další rychlé akci v 76. minutě, kterou po kličce zakončil z velkého úhlu opět Helma. Chvíli před koncem o konečném skóre 3:1 rozhodl střelou k tyči domácí Šváb. Nutno přiznat, že hosté měli ještě několik velmi dobrých příležitostí, ale buď je zradila vlastní koncovka, nebo ztroskotali na výborném Michalovi Malíkovi, který nás zachránil od ještě hrozivějšího skóre.

Naši si mohou napravit reputaci v sobotu v domácím zápase proti poslednímu T. Štěpánovu. Doufejme, že se alespoň částečně podaří vyprázdnit marodka a naši hráči se dokáží dát co nejvíce dohromady a řádně se na zápas připravit..