Memoriál J. Chudlářského 2018

15.08.2018

Dne 11. 8. 2018 se na našem hřišti uskutečnil již 14. ročník Memoriálu Jaroslava Chudlářského (podrobnosti o turnaji a historie, včetně vítězů zde). Za pěkného počasí a tradičně vynikající divácké kulisy se opět turnajovým způsobem utkala 4 mužstva. Kromě pořádajícího celku SK Olbramovice (OP Benešov) se turnaje zúčastnily TJ Sokol Kosova Hora (v sezoně 2017/18 suverénní postup do OP Příbram), TJ Sokol Jankov (OP Benešov) a TJ Sokol Mladá Vožice (I. B třída, jihočeský kraj). 

V prvním semifinále se utkal náš, domácí SK s Kosovou Horou. V úvodním dějství byli naši lepším týmem a po brankách Písaříka, Prégra a Šacha zaslouženě vedli 3:0. Ve druhém dějství však (i díky rotaci sestavy) naši viditelně polevili a soupeř, který opět potvrdil pověst houževnatého protivníka, snížil na 3:2. Naši se však ještě dokázali vzchopit a po 2 gólech Horčičky a trefě Kardy odmítli drama po zvítězili a postoupili do finále.

Ve druhém semifinále se utkaly mužstva Jankova a Mladé Vožice v zápase, ve kterém lepší a fotbalovější Mladá Vožice zvítězila 3:1 a doprovodila tak náš tým do finále.

V tradičním vloženém zápase starých pánů se tentokrát utkala mužstva, která poskládal bývalý vynikající hráč SK Olbramovice Martin Helma, slavící právě 11. 8. 2018 padesáté narozeniny. Tým bývalých hráčů Olbramovic porazil svého soupeře ze "zbytku světa" 2:0, ale výsledek v tomto zápase nebyl to hlavní. Oslavenci gratulujeme!

V zápase o 3. místo zvítězila Kosova Hora na Jankovem poměrně hladce 4:1 a obsadila tak bronzovou příčku. Jankov příliš nepřipomínal nepříjemného a fotbalového soupeře ze soubojů v OP a zdá se, že bude velice postižen odchodem klíčového hráče Balíka do Votic...

V ostře sledovaném finále naši opět bravurně zvládli první poločas, ve kterém po 2 brankách Hrstky a zásahu Horčičky zvítězili 3:1. Ve druhém poločase si pak výsledek pohlídali a góly Horčičky a Hrstky, který tak dovršil hattrick, skóre ještě zvýraznili. Soupeř v závěru pouze snížil z penalty na konečných 5:2. 

Náš SK Olbramovice tak na domácím Memoriálu Jaroslava Chudlářského zvítězil a obhájil loňské prvenství, což se mu povedlo poprvé po triumfech v úvodních letech turnaje (2004-2005), tedy po předlouhých 13 letech!

Naši hráči ovládli i individuální hodnocení:
Nejlepší brankář: Dominik Malík
Nejlepší střelec: Tomáš Horčička (4 branky)
Nejlepší hráč: Daniel Šach

Další fotografie z turnaje najdete pomocí Fotogalerie, nebo na našem facebooku

Nenechte si ujít příští ročník turnaje, kde náš SK bude útočit na zlatý hattrick, což se mu ještě nikdy nepovedlo.