Křivsoudov - Olbramovice A 4:4

15.05.2019

Ve šlágru kola zajížděly první Olbramovice na půdu třetího Křivsoudova. Rozdíl mezi oběma týmy činil před zápasem 4 body, domácím šlo tedy o to stáhnout náskok soupeře.

Domácí se poměrně brzy dostali do vedení, když zdánlivě ztracený balón doběhl Mišoň, dostal se s ním až do vápna a střelou k tyči otevřel skóre - 1:0. Hosty inkasovaná branka viditelně zaskočila a tak v prvním poločase udávali tempo hry domácí. Ve 23. minutě domácí sehráli povedenou kombinační akci, na jejímž konci zakončoval nejlepší střelec domácích Mišoň, Malíka v brance hostí ale nepřekonal. Domácí to nemuselo mrzet, neboť ve 30. minutě aktivní Mišoň zleva odcentroval před branku a Veselka hlavou usměrnil míč k tyči - 2:0. To domácím nestačilo a ve 38. minutě přidali další gól. Macháček obral hostujícího obránce o míč a okamžitě vyslal do samostatného úniku Mišoně a ten zajistil domácím komfortní náskok 3:0. Poslední slovo si v první půli vzali ale hosté, když se po centru z přímého volného kopu prosadil na zadní tyči nehlídaný Horčička - 3:1.

Stejně jako v první půli, tak i ve druhé se brzy domácím podařilo skórovat. Mišoň se po pravé straně protáhl až do vápna, kde našel zpětnou přihrávkou Macháčka a ten rozradostnil domácí fanoušky počtvrté - 4:1. Domácí byli v tu chvíli na koni, ale svými chybami nabídli hostům snížení na 4:3, když se po centrech hlavou trefili Mádl a podruhé v zápase Horčička. Domácí měli šance na to, aby hostům znovu odskočili, ale centr Veselky si hosté srazili pouze do tyče a po centru Zelenky na zadní tyči vychytal Vondráka Malík. A tak hosté v 82. minutě zasadili domácím rozhodující úder. Dlouhý nákop propadl (i díky podklouznutí Zelenky) k Čekalovi a ten už sám před Hrabalem nezaváhal - 4:4. I přesto měli chvíli před koncem domácí obrovskou šanci zápas zvrátit ve svůj prospěch. V 87. minutě napálil Ptáček z přímého kopu břevno, míč se následně snesl před prázdnou branku, ale Žák ve stoprocentní šanci selhal a míč o zem poslal do břevna. Zápas tak skončil dělbou bodů, za kterou mohou být hosté hodně rádi, ovšem domácí jim jí darovali svými chybami a neproměňováním gólových šancí.