Dolní Kralovice - Olbramovice A 3:4

27.08.2018

Naši do zápasu vstoupili dobře a po čtvrthodině vedli po brankách Tomáše Horčičky a Dominika Prégra 0:2. Na obě přihrával Michal Písařík, nejdříve posadil přesný centr na hlavu Horčičky a před druhým gólem ukázal důraz a bojovnost, když vleže přihrál před prázdnou branku Prégrovi. Naši byli první půli lepším týmem a svůj náskok ještě zvýraznili ve 34. minutě, když opět Písařík nacentroval na Horčičku a bylo to už 0:3. Domácí v první půli hrozili zejména po dlouhých nákopech, které však většinou naše obrana zvládla (byť s občasnými problémy) eliminovat. Největší šance domacích v první půli byly dva rychlé brejky po našich zbytečných ztrátách, při kterých postupovali domácí víceméně sami na branku, obě tyto příležitosti však dobře zlikvidoval nestárnoucí brankář Michal Malík, zaskakující za svého zraněného syna.

Hned po minutě druhé půle naši hráči vybojovali míč, Prégr vysunul Horčičku a ten po kličce brankáři z úhlu dovršil hattrick, zvýšil na 0:4 a zdálo se, že zbytek utkání bude mít jasný průběh.  Houževnaté Kralovice však přidali na důrazu a přesnosti, lépe se jim dařilo bořit naši rozehrávku a jejich výkon s časem rostl nahoru. V 60. minutě byly odměněni, když po standardní situaci kolem poloviny hřiště naše obrana nepohlídala Bystričana, který hlavou snížil na 1:4. Někdy v této době se začal do hry také vkládat rozhodčí Hocek. Stále častěji byly pískány fauly našim hráčům a vůbec přibývalo jeho prapodivných rozhodnutí, při kterých nechápali a posmívali se i domácí hráči a diváci. V 75. minutě odpískal (nutno však poznamenat, že asi po zásluze) penaltu pro domácí po zbytečném faulu Dana Šacha v našem vápně, kterou proměnil Hanousek a bylo to 2:4. Chvíli před koncem pak na rozdíl jediného gólu po dalším nedůrazu po další standardní situaci snížil na rozdíl jediné branky Lebeda. Naši však už dokázali výsledek udržet, naopak závěr dokázali odehrát před brankou soupeře a mohli definitivně rozhodnout po šanci Honzy Kramného a střele Tomáše Horčičky. Hra našeho mužstva zejména s přibývajícím časem nebyla tak dobrá, jako v první půli, do hry se vkrádala nervozita o ztrátu výsledku i po podivných výrocích rozhodčího, přesto naši dokázali ve zlomových chvílích udržet koncentraci i nervy na uzdě a připsat si tak důležité 3 body.