Chotýšany - Olbramovice A 2:2

18.11.2018

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí. Především proto, že by si případným vítězstvím vytvořili komfortnější pozici před blížící se zimní přestávkou vzhledem k více se vyrovnávající tabulce. A nutno dodat, že hlavně z pohledu vytvořených si vyložených šancí byly Chotýšany lepším mužstvem. Olbramovice prokázaly, že jsou oslabeny o některé hráče a v poslední době se jim tolik nedaří. To také koresponduje s tím, že je ve velké míře opouštějí postupové ambice.

V prvním poločase se neodehrávalo špatné utkání. Hráči domácích se snažili aktivně napadat hostující rozehrávku a vytvářet si šance rychlými kontry. Zato hosté se k ohrožení brány dostávali hlavně z množství standardních situací, když například zdravotně indisponovaný Horčička hlavičkoval dvakrát nepokrytý v dobré pozici mimo bránu. Nicméně první branku Olbramovice dokázaly vytěžit ze hry a dostaly se do vedení. Ve 23. minutě domácí ztratili balon uprostřed hřiště. Míč se poté rychle přesunul do strany, odkud následoval křížný centr na zcela neobsazeného Prégra. Hostující útočník pak tvrdě vystřelil a trochu i se štěstím trefil přesný růžek Matouškovy brány - 0:1. Chotýšany se poté valily za vyrovnáním. Ale ani třeba Adamu Hanibalovi, který se ocitl v několika vyložených situacích, se to ještě nepodařilo.

Naštěstí pro domácí srovnání stavu nakonec přišlo. Ve 30. minutě se k míči dostal Š. Korecký a krásnou přihrávkou poslal do úniku svého bratra A. Koreckého. Ten vybíhal z vlastní poloviny a řítil se sám na Malíka, kterého nakonec obstřelil k bližší tyči - 1:1. Pak se Chotýšany dostaly do dalších dobrých pozic. Například M. Říha se ocitl sám ve vyložené šanci těsně před bránou, ale vůbec ji netrefil. A další obrovskou příležitost na zvýšení měl v posledních vteřinách poločasu opět A. Korecký, který zase běžel sám na Malíka po pasu Povolného. Jenže tentokrát zkušený gólman zavřel bližší tyč, a tak se útočník pokusil o křížnou střelu, nicméně trefil jen nohy padajícího brankáře.

Začátek druhého poločasu prakticky navázal na poločas první. A trvalo jen pár minut, než se domácím podařilo otočit skóre. Kapitán Povolný poslal krásný pas za obranu, kde byl o chlup dřív A. Korecký před vyběhnuvším Malíkem. Domácí útočník si špičkou posunul míč do strany a pak zacílil do opuštěné svatyně - 2:1. Od tohoto okamžiku se ale domácí více zatáhli, i když stále z některých situací hrozili. A nakonec mohli jít i do dvoubrankového vedení. Jenže to by musela být odpískána jasná penalta na domácího útočníka, jejímuž neodpískání se divili i hostující hráči.

Od tohoto okamžiku se hra ještě více přitvrdila a utkání začalo mít stále větší emoce. Navíc Chotýšany se stále více zatahovaly do defenzivy a hosté v některých pasážích ukazovali dobré kombinační kvality. Vyrovnání přece jen přišlo v závěrečné desetiminutovce a opět si za to mohli domácí spíše vlastními chybami. Nejdříve bek podskočil vysoký balon, poté míč netrefil stoper a balon se dokutálel až k hostujícímu Prégrovi, který svým druhým gólem prostřelil Matouška - 2:2. Poté se olbramovičtí stále tlačili za další brankou. Ale i když pak na druhé straně v dobré pozici špatně trefil míč domácí Straka, tak se týmy rozešly smírně, což Chotýšany berou jako ztrátu dvou bodů.