Čerčany - Olbramovice A 1:3

24.10.2018

Na půdu posledních Čerčan přijel lídr soutěže, Olbramovice. Mělo se tedy jednat o jednoznačnou záležitost a z počátku to tak opravdu vypadalo. Olbramovice na domácí vtrhly ve velkém stylu a v 9. minutě již vedly 2:0. Obě branky hostů si byly hodně podobné tím, že přišly po chybě domácích na kraji obrany. Nejdříve v páté minutě chyboval vlevo Libor Topič a před bránou to již měl olbramovický Miroslav Štěpánek snadné. Následně v 9. minutě tentýž hráč obešel Patrika Řezníčka a prostřelil gólmana Čerčan Luboše Říhu na bližší tyč. To byla pro domácí Slavoj studená sprcha a vypadalo to, že se rodí debakl. Domácí zápas ale nezabalili, postupně se vymanili z tlaku a ve 14. minutě se poprvé dostali ke střele na bránu a hned z toho byla po uličce Zdeňka Modálka branka Martina Čeljusky - 1:2. Touto brankou se domácí definitivně probrali a srovnali hru. Více nebezpečných akcí měl i nadále lídr soutěže, ale velké šance v oboustranně rychlém a útočném poločase měli i domácí. Do přestávky už sice branka nepadla, ale hlavně domácí Čeljuska mohl několikrát vyrovnat. Čerčany při šancích hostů několikrát podržel svými zákroky Luboš Říha.

Druhý poločas načal opět neproměněný brejk čerčanského Martina Čeljusky a to byl pro hosty pravděpodobně povel k tomu, aby si začali více hledět defenzivy. Olbramovice změnily taktiku a vyzkoušely to, co na domácí v posledních zápasech platí. Zpevnily obranu a nechaly Čerčany tvořit. Domácí tak opticky přebrali aktivitu, ale chyběla jim finální přihrávka, takže se do šancí i přes svůj platonický tlak nedostávali. Hosté se dopředu moc nehrnuli a tak se hrálo hlavně mezi šestnáctkami. Hra byla i nadále v rychlém tempu, ale oboustranně trochu přitvrdila. Domácí se snažili kombinovat, ale ke střelám to nevedlo. Olbramovice čekaly na chyby domácích a snažily se je trestat. Dlouho to vypadalo, že se jim to nepodaří, až v 89. minutě se jeden brejk ujal a hostující Dominik Prégr definitivně rozhodl - 1:3.